Logowanie
E-mail:
Hasło:
Zacznij szukać teraz
Wiek od:
do:
Miejscowość:
Płeć:
     
Przejdź do szukania zaawansowanego
więcej kryteriów wyszukiwania


Kilka słów o nas
W dzisiejszym świecie jest coraz więcej osób samotnych nie z wyboru.

Swojego cierpienia często nie chcą okazywać na zewnątrz. Pytani o przyczyny swego stanu tłumaczą się pracą, nauką czy brakiem czasu, w głębi serca wiedząc, że to tylko wymówka. Są już po trzydziestce, często dobrze wykształceni, mają pracę i stabilizację finansową. Jednak to czego pragną najbardziej - miłość - ciągle nie przychodzi. więcej
ReklamaZagadki
Modlitwy
Twoja Praga

Modlitwa do Rity

Paczka dla Prażanka 2012
Moi Drodzy! Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i z tej okazji Gorąco Was zachęcam, (już po raz trzeci) do wzięci udziału w dobroczynnej akcji "Paczka dla Prażanka".

Może nie każdy z Was wie, ale warszawska Praga Północ to miejsce, gdzie mieszkańcy często w większym stopniu, niż w innych dzielnicach borykają się z problemami socjalnymi. W domach rodzin wielodzietnych, dzieci są często bardzo uzdolnione, lecz nie zawsze mają możliwość, by mogły rozwijać swoje talenty.

Główną przyczyną tego zjawiska są nieodpowiednie warunki finansowe, edukacyjne i wychowawcze. Na szczęście istnieją takie organizacje, jak m.in. „Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci „ www.serduszko.org.pl, które zapewnia pomoc dla młodych ludzi, a także ich rodzin. Jest to organizacja pożytku publicznego, działająca na warszawskiej Pradze już od 17 lat. W prowadzonych przez Stowarzyszenie świetlicach socjoterapeutycznych i klubach, dzieci oraz młodzież, mogą liczyć na pomoc w odrabianiu lekcji, a także mają większe możliwości by rozwijać się w wielu dziedzinach. Mogą m.in.: uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach – od plastycznych po sportowe, a także zetknąć się żywo z szeroko pojętą kulturą.

Dlatego aby wspomóc działania tej organizacji, zachęcam do przyłączenia się do akcji "Paczka dla Prażanka". Wystarczy, aby każdy z nas zrobił zakupy i przyniósł je między 17 a 20 grudnia do świetlicy na ul.Środkowej 12 lok.6 (wejście od podwórka przy Środkowej) otwartej w godzinach 13-19. Bądź przyniósł je 21 grudnia na spotkanie po Mszy św., która odbędzie się o godz. 19.00 na ul. Skaryszewskej 12.

Zawartość paczki zależy od Waszego dobrego serca! NIE CHODZI TU O TOWARY LUKSUSOWE! Często najbardziej potrzebne są takie artykuły z których na co dzień sami korzystamy! Taka paczka może zawierać: - produkty żywnościowe: herbatę, kakao, kawę, ryż, makaron, płatki śniadaniowe, budynie, kisiele, cukier, mąkę, olej, różnego rodzaju przyprawy, dżemy, konserwy, słodycze, mleko w kartonach (o długim terminie przydatności), - przybory szkolne: kredki, flamastry, ołówki, bloki, papiery kolorowe, linijki, nożyczki, kolorowanki, modelinę, plastelinę, krepinę, - środki czystości: płyny do mycia naczyń, mydła (kostka/płyn), dezodoranty, gąbki, zmywaki, proszki i płyny do prania, ścierki, worki na śmieci.

Za hojność, pełniejsze i spokojniejsze Święta serdecznie Wam dziękuję w imieniu DZIECI Z SERDUSZKA oraz ICH RODZIN. Mam nadzieję, że włączycie się do akcji! Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!

Katarzyna Lignar
Waszym zdaniem