Logowanie
E-mail:
Hasło:
Zacznij szukać teraz
Wiek od:
do:
Miejscowość:
Płeć:
     
Przejdź do szukania zaawansowanego
więcej kryteriów wyszukiwania


Kilka słów o nas
W dzisiejszym świecie jest coraz więcej osób samotnych nie z wyboru.

Swojego cierpienia często nie chcą okazywać na zewnątrz. Pytani o przyczyny swego stanu tłumaczą się pracą, nauką czy brakiem czasu, w głębi serca wiedząc, że to tylko wymówka. Są już po trzydziestce, często dobrze wykształceni, mają pracę i stabilizację finansową. Jednak to czego pragną najbardziej - miłość - ciągle nie przychodzi. więcej
ReklamaZagadki
Modlitwy
Twoja Praga

Modlitwa do Rity

Paczka dla Prażanka 2014
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i z tej okazji Gorąco Was zachęcam, (już po raz piąty) do wzięcia udziału w dobroczynnej akcji "Paczka dla Prażanka".

Paczka dla prażanka 2013

Może nie każdy z Was wie, ale warszawska Praga Północ to miejsce, gdzie mieszkańcy często w większym stopniu, niż w innych dzielnicach borykają się z problemami socjalnymi.

Może nie każdy z Was wie, ale warszawska Praga Północ to miejsce, gdzie mieszkańcy często w większym stopniu, niż w innych dzielnicach borykają się z problemami socjalnymi.

W domach rodzin wielodzietnych, dzieci są często bardzo uzdolnione, lecz nie zawsze mają możliwość, by mogły rozwijać swoje talenty. Główną przyczyną tego zjawiska są nieodpowiednie warunki finansowe, edukacyjne i wychowawcze.

Na szczęście istnieją takie organizacje, jak m.in. stowarzyszenie „Serduszko dla Dzieci" www.serduszko.org.pl, które zapewnia pomoc dla młodych ludzi, a także ich rodzin.

Jest to organizacja pożytku publicznego, działająca na warszawskiej Pradze już od 19 lat, W prowadzonych przez Stowarzyszenie świetlicach socjoterapeutycznych i klubach, dzieci oraz młodzież, mogą liczyć na pomoc w odrabianiu lekcji, a także mają większe możliwości, by rozwijać się w wielu dziedzinach. Mogą m.in.: uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach – od plastycznych po sportowe, a także zetknąć się żywo z szeroko pojętą kulturą.

Dlatego, aby wspomóc działania tej organizacji, zachęcam gorąco do wzięcia udziału w akcji "Paczka dla Prażanka"2014.

Wystarczy, aby każdy z nas zrobił zakupy ( np. cukier) i przyniósł je 19 grudnia 2014 rku na spotkanie po Mszy św., która odbędzie się o godz. 19.00 na ul. Skaryszewskiej 12.

Można również dokonać dobrowolnej wpłaty na poniższy numer konta:
Bank Pekao S.A. 66 1240 6175 1111 0000 4578 4554

Zawartość paczki zależy od Waszego dobrego serca! TU NIE CHODZI
O TOWARY LUKSUSOWE!!!

Często najbardziej potrzebne są takie artykuły z których na co dzień sami korzystamy!

Taka paczka może zawierać:

- produkty żywnościowe: herbatę, kakao, kawę, ryż, makaron, budynie, kisiele, cukier, mąkę, olej, różnego rodzaju  przyprawy, dżemy, konserwy, słodycze;
    
- produkty, które się nie psują do przygotowania Serduszkowej Wigilii: kukurydza w puszcze, groszek w puszce, tuńczyk w puszce, warzywa w słoikach lub w puszkach, mąka, owoce w zalewie w puszkach (mandarynki, brzoskwinie, ananas, mieszanki owocowe), ogórki konserwowe, śledzie w słoikach, makarony, bakalie (rodzynki, żurawina, orzechy, słonecznik, śliwki), majonez, barszcz w kartonach;
    
- środki czystości: płyny do mycia naczyń, mydła (kostka/płyn), pasty i szczoteczki do zębów, płyny do toalet typu domestos, mleczka do czyszczenia, proszki do prania, ręczniki papierowe, ściereczki do czyszczenia, zmywaki do naczyń, płyny do mycia podłóg, kostki do toalet, worki na śmieci;
    
- przybory szkolne: kredki, flamastry, ołówki, bloki, papiery kolorowe, linijki, nożyczki, kolorowanki, modelinę, plastelinę, krepinę.

Za hojność, pełniejsze i spokojniejsze Święta serdecznie Wam dziękuję w imieniu DZIECI Z SERDUSZKA oraz ICH RODZIN!

Mam nadzieję, że włączycie się do akcji!Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!
Katarzyna Lignar
Waszym zdaniem
2014-12-15 22:30 Adam napisał:
Prawdziwi Warszawiacy jeszcze sa i sa na Pradzee idizmyy na pragie poo lagie