Logowanie
E-mail:
Hasło:
Zacznij szukać teraz
Wiek od:
do:
Miejscowość:
Płeć:
     
Przejdź do szukania zaawansowanego
więcej kryteriów wyszukiwania


Kilka słów o nas
W dzisiejszym świecie jest coraz więcej osób samotnych nie z wyboru.

Swojego cierpienia często nie chcą okazywać na zewnątrz. Pytani o przyczyny swego stanu tłumaczą się pracą, nauką czy brakiem czasu, w głębi serca wiedząc, że to tylko wymówka. Są już po trzydziestce, często dobrze wykształceni, mają pracę i stabilizację finansową. Jednak to czego pragną najbardziej - miłość - ciągle nie przychodzi. więcej
ReklamaZagadki
Modlitwy
Twoja Praga

Modlitwa do Rity

Nasz patron św. Józef
Biuro Matrymonialne św. Józefa

"Zakochał się w najpiękniejszej dziewczynie na świecie. Wcielone piękno i jasność. Ale oto Bóg wkracza, by zarezerwować ją dla siebie. Nie rozumie tego. Chce więc pozwolić jej, by szła przez życie sama, skoro ona nie jest dla niego. Ale oto Bóg chce, by pozostał z nią, czuwał nad nią i nad jej stanem, choć teraz rozumie jeszcze mniej, l oto przyjmuje ją po raz drugi, lecz z poszanowaniem tajemnicy, którą ona w sobie nosi, a która całkowicie przerasta ich oboje. Nowa miłość rodzi się między nimi. Wzajemne porozumienie, by razem służyć powierzonemu im dziecku, które jest samym Bogiem: to Jezus. Choć nie współżyli ze sobą seksualnie, być może nigdy dwoje młodych nie przezywało tak głębokiej i intensywnej miłości jak oni. Są zarazem pierwszą parą chrześcijan i pierwszymi ludźmi uświęconymi przez celibat dla Królestwa.

Jakże nieraz wstrzemięźliwość musiała mu ciążyć! Ale wytrzymał. Ona w swej czułości wspierała go. Rozpoznałeś o kogo chodzi - o Józefa z Nazaretu, ten święty patron pomaga w ciężkich chwilach, które każdy z nas przeżywa."

o. Daniel Ange "
Twoje ciało stworzone do życia"

Opowiadała mi moja znajoma, że będąc młodą dziewczyną uczęszczała co środę do kościoła na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, aby uprosić sobie dobrego męża. W kościele klęczała zawsze w tym samym miejscu. Kilka metrów przed nią klęczał i modlił się zawsze ten sam młodzieniec. Kiedyś, po wyjściu z kościoła, zaczęli z sobą rozmawiać. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, wiele lat po ślubie.

- Nie wyobrażam sobie, aby męża szukać na dyskotece - mówi z uśmiechem Elżbieta. - Męża trzeba sobie wymodlić.

Patronem kojarzenia dobrych małżeństw jest św. Józef. Jego niezwykłe małżeństwo było tak świetnie dobrane. Miał szczęście mieć za żonę najwspanialszą Kobietę świata.

Dzisiaj św. Józef pomaga chętnie tym, którzy zwracają się do Niego z prośbą o dobrego męża czy dobrą żonę. Spotykam wiele dobrych małżeństw, którym św. Józef rozwiązał problem samotności życiowej, staropanieństwa czy starokawalerstwa. Nieraz po ludzku wydawało się, że nie ma wyjścia.

JP
Waszym zdaniem
2020-03-04 23:23 Mariusz napisał:
Jak tak czytam to w oczy rzuca mi się ta straszliwa rzecz, której nie znoszę nigdy i w żadnej grupie społecznej - demagogia. "Ale oto Bóg wkracza by zarezerwować ją dla siebie" - ależ to okrutne i wredne - Kiedy chrześcijanie zrozumieją, że Bóg NIGDY nie traktuje człowieka instrumentalnie i przedmiotowo? Drugie przykazanie się kłania - "nie zestawiaj imienia Boga z marnościami tego świata i złem ani krzywdą" - bo Miłość nigdy nie jest ich autorem. Jeśli ktoś trwa we wstrzemięźliwości, bo myśli, że cielesność jest brudna - to znaczy, że nie umie jej w czysty sposób przeżywać. W tym kontekście sformułowanie "czysta dziewcia" jest logicznym zaprzeczeniem. Jeśli musisz trwać w celibacie ŻEBY zachować czystość - to znaczy, że cały czas masz brudne wyobrażenia w sercu. Czy jesteś więc czysty? Jezus mówił, że człowieka plami nie to co czyni ale to co "wychodzi z jego serca". Co więc wychodzi z twojego serca, kiedy patrzysz na kobietę? Żądza (poczuj to słowo) i egoistyczna chęć posiadania i dogodzenia sobie - czy może słodkie pragnienie, żeby ogarnąć jej świat i ją całą w namiętnym ukochaniu i uwielbieniu ciesząc się w prostocie serca jej pięknem i bliskością? Nie to "ŻE" ale to "JAK", decyduje o dobru lub złu.... Bo wszystko co BÓG stworzył jest bardzo dobre. "kto z pożądaniem patrzy na kobietę..." - no właśnie a jakby tak pozwolić sobie odważyć się porozmawiać o tym z Jezusem, o tym co się rodzi w sercu, zamiast wypierać się człowieczeństwa i uciekać w pozorną czystość? Przecież to Bóg jest autorem wszystkich pragnień ludzkiego serca - jeśli twoje wyobrażenia nie są czyste, dlaczego uciekasz przed przedwiecznie kochającym cię Bogiem i NIE POZWALASZ mu ich oczyszczać - nie chodzi o to, żeby jeść rybę w piątek (bo to kolejny pusty gest jakich wiele w kościele) ale żeby całego siebie ufnie złożyć w serce i dłonie Jezusa. CAŁEGO.
2017-05-04 22:49 Andrzej napisał:
Agato, ale jak to poobserwować profile o nr 11561 oraz 14615? drugi wygląda na przygotowany do skasowania, a w pierwszym trochę mało ... umawia się dziewczyna na spacery? pozdrawiam Andrzej
2017-03-13 20:30 Agata napisał:
Prawdziwi mężczyźni, a mam nadzieję, że na tym portalu Was nie brakuje, proszę zwróćcie uwagę na dwa profile o nr 11561 oraz 14615. Warto poobserwować te profile.
2016-05-19 12:43 Agata napisał:
Marcinie, ten kto przeczytał mój wpis to wie o kim napisałam. Kiedyś koleżanka szukała męża na innym portalu, kilka lat wstecz (a ja mam pamięć wzrokową) i widziałam to zdjęcie a teraz widzę tą samą fotografię na tym portalu:)), po tylu latach. Dla tego też nie wytrzymałam i napisałam. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam ,że chce zawsze dan osoba wyglądać tak jak kiedyś ale też chciałam zwrócić uwagę ,że troszkę się zmieniamy.
2016-05-16 20:09 MARCIN napisał:
Może się mylę, ale czy zdjęcie z internetu, a nie autorskie, jest dowodem na fałszywość konta?
2016-04-01 11:05 Agata napisał:
Super Przemku za wyczulenie i informację dla innych. Każdy kto jest prawdziwy, (jeśli tak mogę napisać) na tej stronie powinien zgłaszać na forum o takich przypadkach, by utrzymać wiarygodność tej strony. Pozdrawiam
2016-03-31 10:24 Przemek napisał:
Wiem, że to nie jest odpowiednie miejsce, jednak nie wiem gdzie napisać, by wszyscy zobaczyli, konto o numerze 12564 jest kontem fałszywym, zdjęcie profilowe, jest zdjęciem ściągniętym z internetu, można je znaleźć na wielu stronach internetowych.
2016-03-26 11:34 Agata napisał:
Obfitych łask i błogosławieństwa od Chrystusa Zmartwychwstałego pełnych pokoju i radości Świąt Wielkiej Nocy udanego wypoczynku z najbliższymi, z radosnym Alleluja życzę wszystkim zalogowanym. Agata
2015-04-25 22:19 Dariusz napisał:
szukamy światła.
2015-04-15 09:28 Józef napisał:
Witam , błądzimy wszyscy i błędy są częścią życia każdego człowieka ... , uczmy sie na własnych błędach , żeby ich więcej nie popełniać ...
2014-01-25 17:10 Adam napisał:
rownajcie do najkepszych
2014-01-07 10:30 Asia napisał:
Trzeba zaufac Panu...