Logowanie
E-mail:
Hasło:
Zacznij szukać teraz
Wiek od:
do:
Miejscowość:
Płeć:
     
Przejdź do szukania zaawansowanego
więcej kryteriów wyszukiwania
Kalendarium
« poprzedniPaździernik 2021następny »
PWŚCPSN
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Przejdź do KalendariumKilka słów o nas
W dzisiejszym świecie jest coraz więcej osób samotnych nie z wyboru.

Swojego cierpienia często nie chcą okazywać na zewnątrz. Pytani o przyczyny swego stanu tłumaczą się pracą, nauką czy brakiem czasu, w głębi serca wiedząc, że to tylko wymówka. Są już po trzydziestce, często dobrze wykształceni, mają pracę i stabilizację finansową. Jednak to czego pragną najbardziej - miłość - ciągle nie przychodzi. więcej
ReklamaZagadki
Modlitwy
Twoja Praga

Modlitwa do Rity

Paczka dla Prażanka 2013
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i z tej okazji Gorąco Was zachęcam, (już po raz czwarty) do wzięcia udziału w dobroczynnej akcji "Paczka dla Prażanka".

Paczka dla prażanka 2013

Może nie każdy z Was wie, ale warszawska Praga Północ to miejsce, gdzie mieszkańcy często w większym stopniu, niż w innych dzielnicach borykają się z problemami socjalnymi.

W domach rodzin wielodzietnych, dzieci są często bardzo uzdolnione, lecz nie zawsze mają możliwość, by mogły rozwijać swoje talenty. Główną przyczyną tego zjawiska są nieodpowiednie warunki finansowe, edukacyjne i wychowawcze.

Na szczęście istnieją takie organizacje, jak m.in. „Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci" www.serduszko.org.pl, które zapewnia pomoc dla młodych ludzi, a także ich rodzin.

Jest to organizacja pożytku publicznego, działająca na warszawskiej Pradze już od 18 lat. W prowadzonych przez Stowarzyszenie świetlicach socjoterapeutycznych i klubach, dzieci oraz młodzież, mogą liczyć na pomoc w odrabianiu lekcji, a także mają większe możliwości by rozwijać się w wielu dziedzinach. Mogą m.in.: uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach – od plastycznych po sportowe, a także zetknąć się żywo z szeroko pojętą kulturą.

Dlatego, aby wspomóc działania tej organizacji, zachęcam gorąco do wzięcia udziału w akcji "Paczka dla Prażanka 2013".

Wystarczy, aby każdy z nas zrobił zakupy ( np. cukier) i przyniósł je 20 grudnia 2013 roku na spotkanie po Mszy św., która odbędzie się o godz. 19.00 na ul. Skaryszewskej 12.

Można również dokonać dobrowolnej wpłaty na poniższy numer konta:
Bank Pekao S.A. 66 1240 6175 1111 0000 4578 4554

Zawartość paczki zależy od Waszego dobrego serca! NIE CHODZI TU O TOWARY LUKSUSOWE!

Często najbardziej potrzebne są takie artykuły z których na co dzień sami korzystamy!

Taka paczka może zawierać:

- produkty żywnościowe: herbatę, kakao, kawę, ryż, makaron, płatki śniadaniowe, budynie, kisiele, cukier, mąkę, olej, różnego rodzaju przyprawy, dżemy, konserwy, słodycze, mleko w kartonach (o długim terminie przydatności), - przybory szkolne: kredki, flamastry, ołówki, bloki, papiery kolorowe, linijki, nożyczki, kolorowanki, modelinę, plastelinę, krepinę, - środki czystości: płyny do mycia naczyń, mydła (kostka/płyn), dezodoranty, gąbki, zmywaki, proszki i płyny do prania, ścierki, worki na śmieci.

Za hojność, pełniejsze i spokojniejsze Święta serdecznie Wam dziękuję w imieniu DZIECI Z SERDUSZKA oraz ICH RODZIN.

Mam nadzieję, że włączycie się do akcji!

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!
Katarzyna Lignar
Waszym zdaniem